بهمن ۱۰ ۱۳۹۶ ۰دیدگاه

گریتینگ چیست؟

در این مقاله قصد داریم به توضیح معنای گریتینگ  بپردازیم و به شما با زبان ساده تر بشاناسانیم که گریتینگ چیست و انواع آن چگونه است و توضیح مختصری در مورد انواع آن بدهبم. شرکت های سازنده گریتینگ را به عنوان مجموعه ای منظم و متقارن از مواد مشابه ، موازی و با طول مشخص تعریف می کنند که می تواند به هر شکل و از هر جنسی ساخته شوند. گریتینگ ها می توانند به صورت مجموعه های تکی و دوتایی باشند که در مجموعه های دوتایی، ورق اول عمود بر ورق دوم می باشد و در اصطلاحات صنعتی به آن دریچه های مشبک (گرید) یا مش می گویند.
گریتینگ معنای خود را از شکل های چندگانه صنعتی مانند گریتینگ فایبرگلاس، گریتینگ میله ای، گریتینگ پلاستیکی، گریتینگ استیل ، گریتینگ آلومینیومی، گریتینگ گالوانیزه شده و کاربردهای مختلف گریتینگ مانند پیاده رو ها، سطوح فلزی، فیلترها، دریچه هواکش و نرده های پل ها می گیرد. از این گریتینگ ها می توان برای ساخت پل ها، پیاده روها، میله های استیل، میله های آهنی، درپوش فاضلاب، دریچه هواکش، فیلتر و درپوش غربال ضایعات از مایعات استفاده کرد. در ادامه مقاله از کاربردهای مختلف گریتینگ و استفاده های صنعتی آن صحبت می کنیم.

گریتینگ FRP (گریتینگ پلاستیکی تقویت شده با فایبرگلاس)
گریتینگ FRP را در کاربردهای صنعتی به صورت گریتینگ پلاستیکی تقویت شده با فایبرگلاس تعریف می کنند. FRP نوعی گریتینگ است که استحکام بسیار زیاد و دوام عالی در شرایط کاری سخت از خود نشان می دهد. از ویژگی های گریتینگ FRP می توان به مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی به دلیل قرار گرفتن در معرض گازهای محیطی و هم چنین مقاومت در برابر جرقه ها و جریانات برق اشاره کرد. کاربرد گریتینگ FRP بر اساس ماهیت عملکرد و محیط متفاوت است. هرچند ساختار بادوام و مواد به کار رفته در ساخت آن ها باعث می شود که این گریتینگ ها طول عمر بیشتری داشته باشند. این نوع گریتینگ شامل تمام گریتینگ های پلاستیکی و فایبرگلاس می شود.

گریتینگ استیل
گریتینگ با جنس استیل ضد زنگ با استفاده از میله های مستحکم ساخته می شود. میله های متقاطع به صورت عمود بر هم و متقارن جوش داده می شوند تا به طور مستحکم در جای خود قرار گیرند. ضخامت ، عمق و فاصله میله ها از هم ، توان و ظرفیت تحمل وزن قرار داده شده بر روی گریتینگ استیل را مشخص می کند.

گریتینگ GRP ( گریتینگ پلاستیکی تقویت شده با شیشه)
گریتینگ GRP به صورت گریتینگ پلاستیکی تقویت شده با شیشه و هم چنین گریتینگ سطوح صنعتی شناخته می شود. گریتینگ GPR نسبت به گریتینگ های دیگر ، مزایای بیشتری را ارائه می دهد. گریتینگ GPR به طور گسترده به خاطر استحکام بی نظیر، ماندگاری طولانی ، مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی و قابلیت ضد لغزش و ضدضربه ای که دارد در سطوح صنعتی به کار می رود.

 

در این مقاله شما را با معنای گریتینگ و انواع گریتینگ آشنا کردیم. اختمالا برای شما سوال خواهد بود که قیمت گریتینگ  به چه نحو است و یا قیمت گریتینگ در بازار به چه صورت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گریتینگ و قیمت گریتینگ می توانید به سایت ما مراجعه کنید و یا با متخصصین ما تماس حاصل نمایید و جهت دریافت شماره های تماس می توانید به سایت مراجعه نمایید.. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد گریتینگ و قیمت گریتینگ اطلاعات در اختیار شما قرار دهیم.

modir