اردیبهشت ۲۶ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه

گریتینگ شبکه ای ریز ضد لغزش

سیستم گریتینگ جی آر پی دارای شبکه های ریز در تمامی تفرجگاه های ساحلی قابل عرضه می باشند. حال باید ابتدا به این موضوع بپردازیم که گریتینگ شبکه ای ریز ضد لغزش چیست و چه کارایی دارد.

بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال پیشرفت در امور تفریحی مردم اقدامات قابل توجهی انجام می دهند و برای رفاه مردم و کسب درآمد راه های مناسبی را بکار می گیرند. یکی از این تفرجگاه های مراکز ساحلی است که هر ساله و همیشه مردم زیادی به ساحل رفته و مشغول شنا و آفتاب گرفتن می شوند. ایمنی ساحل ها یکی از الزامات تفرجگاه های ساحلی است و همینطور بسیاری از بندرگاه ها نیز به دلیل انجام امور تجاری به امنیت بالایی نیاز دارند. در ادامه به حفظ ایمنی آنها با استفاده از گریتینگ شبکه ای ریز می پردازیم.

قابل توجه است بدانید پوشش های فایبرگلس مخصوص تفرجگاه های ساحلی و پوشش های پل های معلق یا پانتون، توسط شرکت های بزرگ تفریحگاهی به عنوان جایگزینی برای پوشش های چوبی ساییده لب ساحل و یا بر روی گریتینگ های استیل استفاده می شود و وارد بازار شده است. این نوع گریتینگ شبکه ای به صورت خیلی ساده در نوع سیستم پانتون قدیمی و یا جدید، پل های کوچک معلق پانتون، پل ها ، پیاده رو ها و گسترش تفرجگاه های ساحلی جدید درست می شوند و حتی می توانند بر روی این موارد جایگزین شوند و بر روی آنها نصب شوند.

گریتینگ های شبکه ای ریز به طور خیلی گسترده ای قابل انعطاف می باشند و مواد پوششی تفرجگاه های ساحلی بادوام،  مدت ماندگاری حداقل ۵۰ سال را به همراه دارند و به شدت در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند. پوشش های پانتون شبکه ای ریز طراحی شده اند تا جایگزین مواد پوششی ساییده شده شوند و قابل توجه است بدانید برای موارد زیر یک جایگزین فوق العاده است:

پانتون ها یا همان پل های لب ساحلی

تفرجگاه های ساحلی

اسکله بندر و بار اندازها

پل های کوچک معلق پانتون

پل ها

پیاده روها

کناره آب

دسترسی به پل موقت مخصوص عبور و مرور کشتی ها و سطوح شیب دار

ایستگاه های بارگیری و بار اندازی

کشور ما نیز از ساحل های و بندرگاه های بزرگی برخوردار است اما هنوز کمتر ساحل و یا بندری به میزان ایمنی آن مجموعه می پردازد. بسیاری علت را قیمت گریتینگ می دانند اما در برابر حفاظت از جان افراد و جلوگیری از خسارت های مالی در بندرگاه ها قیمت گریتینگ چنان گران به نظر نمی رسد. گریتینگ شبکه ای ریز ضد لغزش با خود مزیت های بسیاری به همراه دارد که در مقاله بعدی به آن خواهیم پرداخت و از قیمت گریتینگ آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

modir

Write a Reply or Comment