بهمن ۲۴ ۱۳۹۶ ۰دیدگاه

جدول ظرفیت تحمل بار چیست؟

تا به حال در مقالات گذشته در مورد قیمت گریتینگ و انواع آن مطالب مفیدی در اختیارتان قرار داده ایم. در این مقاله قصد داریم شما را با مسائل جدیدی آشنا کنیم و آن جدول های ظرفیت تحمل بار گریتینگ می باشد. آیا می دانید جدول ظرفیت تحمل بار چیست؟ آیا می دانید کاربرد این جدول در چه موارد می باشد و هدف آن چیست؟ اگر پاسخ شما منفی است با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی و مفیدی در این خصوص در تختیار شما قرار دهیم.
آیا می دانید جدول ظرفیت بار گریتینگ چیست؟
احتمال دارد نام جدول ظرفیت بار گریتینگ برای شما آشنا باشد اگر از آن اطلاعی ندارید توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید. جدول های ظرفیت تحمل بار شامل فهرستی از اندازه های میله زیرین گریتینگ و ویژگی ها و مشخصه های ظرفیت تحمل بار و خمش گریتینگ می باشند. خمش یا خم شدن گریتینگ نباید بیشتر از ۱/۴ اینچ باشد. اگر خمش بیشتر از ۱/۴ اینچ شود ، گریتینگ تاب بیش از اندازه بر می دارد و راه رفتن روی آن سخت می شود.

هدف جدول ظرفیت تحمل بار: انتخاب بهترین گریتینگ
جدول های ظرفیت تحمل بار به شما کمک می کنند تا گریتینگ مخصوص با میزان تحمل بار مورد نیاز خود انتخاب کنید. با افزایش اندازه میله های گریتینگ ( ارتفاع و‌ عرض ) ، استحکام گریتینگ نیز افزایش و خمش زیر بار کاهش می یابد اما به قیمت آن افزوده می شود. بهترین انتخاب شما گریتینگی می باشد اندازه های میله های آن دارای خمش کمتر از ۱/۴ اینچ در کاربردهای مد نظر شما باشد.

اطلاعات مورد نیاز
به منظور استفاده از جدول های ظرفیت تحمل بار گریتینگ ها، باید موارد زیر را بدانید:
نوع و یا سری طراحی و ساخت گریتینگ
مواد سازنده گریتینگ: استیل ، آلومینیوم و غیره
میزان استفاده شما
نوع باری که گریتینگ باید تحمل کند
حداکثر بار مجاز و یا مورد انتظار
با دانستن موارد فوق می توانید جدول ظرفیت تحمل بار مناسبی برای نوع گریتینگ انتخاب کنید و برای تعیین بهترین اندازه میلهدهای گریتینگ از آن استفاده کنید.

انواع بار بر روی گریتینگ
دو نوع بار رایج وجود دارد: بار یکدست و بار متمرکز
قابل توجه است بدانید بار یکدست باری است که به طور یکسان و‌ مساوی در سراسر عرض گریتینگ اعمال می شود. از جمله بار یکدست می توان به موارد زیر اشاره کرد:
اولین مورد می توان به عبور و مرور عابرین پیاده اشاره کرد.
محفظه های متراکم واقع بر روی گریتینگ مورد دوم بار یکدست می باشد.

اما در عوض بار متراکم باری است که بر نقطه مشخصی از گریتینگ اعمال می شود. از جمله بار متمرکز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
تجهیزات دارای پایه اولین نوع متراکم باری می باشد
دومین مورد بار متراکم محفظه های غیر مجتمع می باشد.

با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی اطلاعات بیشتری در مورد قیمت گریتینگ و انواع آن در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات از قیمت گریتینگ می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید و سوالاتی در خصوص نحوه تهیه و قیمت گریتینگ از آنها بپرسید. برای کسب اطلاعات از انواع گریتینگ موجود می توانید به سایت مراجعه کنید.

modir