دی ۲۸ ۱۳۹۶ ۰دیدگاه

انواع گریتینگ

 

ممکن است بدانید گریتینگ چیست و چه کاربردی دارد اما اگر نمی دانیم و با آن آشنایی چندانی ندارید به سایت درستی مراجعه نموده اید. ما با مقالات مختلف قصد داریم شما را با گریتینگ و کاربرد و انواع آن آشنا کنیم و هرچه بیشتر این محصول پرکاربرد را به شما بشناسانیم. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع گریتینگ های موجود در بازار آشنا کنیم و به خصوصیات آنها اشاره کنیم. انواع گریتینگ به صورت زیر می باشد:

گریتینگ جوشکاری شده

این نوع گریتینگ با جوشکاری میله های استیل بر روی یکدیگر و به صورت مشبک ساخته می شوند. گریتینگ های جوشکاری شده استیل محصولاتی مقرون به صرفه و اقتصادی می باشند و برای پیاده روها ، سکوها، راه پله های اضطراری، نرده ها، راه پله های فلزی، سقف های کاذب، حصارهای امنیتی و مصارف کلی صنعتی و تجاری مناسب است.گریتینگ جوشکاری شده با آلیاژ های استیل ضد زنگ و کربن ساخته می شود.

گریتینگ متراکم شده تحت فشار

این نوع گریتینگ از انواع چند منظوره گریتینگ های فلزی است زیرا بیشترین حق انتخاب برای نرده ها و تجهیزات فلزی ارائه می دهد. گریتینگ متراکم شده تحت فشار گریتینگی است که برای کاربردهای معماری مانند گریتینگ های چهارخانه و‌ مشبک ، برای مناطق پر رفت و آمد عابران پیاده، نماها و سردر های تزیینی و پنجره های مشبک تزیینی بهترین انتخاب می باشد. گریتینگ های متراکم شده تحت فشار با مواد متنوعی از جمله استیل کربن، آلومینیوم و استیل ضد زنگ ساخته می شود.

گریتینگ پرچ شده

این نوع گریتینگ ، قدیمی ترین و اساسی ترین گریتینگ طراحی و ساخته شده می باشد. گریتینگ های پرچ ‌شده به طور خاص برای شرایط پر تکان و پر تنش مانند کف کارخانه ها، سقف های کاذب، بزرگراه ها و پل ها توصیه می شود که به گریتینگ مقاوم، مستحکم و سخت نیاز است. سطح گریتینگ پرچ شده فلزی ، باعث می شود قدم زدن روی آن ها با آرامش صورت گیرد. گریتینگ های پرچ شده با موادی مانند استیل، آلومینیوم و استیل ضد زنگ ساخته می شود.

گریتینگ ضخیم آلومینیومی

این‌ نوع گریتینگ دارای سطح مستحکمی می باشد، و یا می توانید مدل هایی از این‌ نوع گریتینگ را تهیه کنید که با الگوهای مختلفی سوراخ شده اند تا نور و جریان هوا از آن عبور کند. گریتینگ های آلومینیومی سبک و ارزان می باشند و به راحتی می توان آن ها را نصب کرد. گریتینگ های ضخیم آلومینیومی در عین حال نسبت به وزنی که دارند بسیار مقاوم می باشند، سطح مناسبی برای قدم زدن ارائه می دهند ، حالت آهنربایی ندارند، جرقه ایجاد نمی کنند و در برابر زنگ زدگی و ‌خوردگی مقاوم می باشند.

 

همانطور که مطالعه نمودید این نوع های معرفی شده پرکاربردترین انواع گریتینگ می باشند که در بازار نیز شناخته شده می باشند. با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

modir